Краща зброя для полювання на великого звіра

При полюванні на великого звіра рушницю стає кращим другом, незамінним помічником і ангелом-охоронцем одночасно. Від його надійності, потужності, на пряму залежить життя мисливця. Навіть якщо ви не збираєтеся на африканську полювання, у наших лісах ще водяться великі і небезпечні звірі: лось, кабан, зубр, ведмідь і ряд інших.При виборі «бойового соратника» хочеться придбати найкраще зброя для полювання на великого звіра. Але хіба існує ідеальна зброя? Навіть у середовищі досвідчених мисливців немає єдиної думки з цього питання. Одні фахівці радять купувати перероблену снайперку ​​СВД під потужний карабін «Тигр». Другим достатньо дешевшого СКС-45. Треті виступають проти полювання з гладкостволки на того ж лося. Четверті голосують за заборону нарізної зброї. Є і п'яті, і десяті. Все ж вибір робиться кожним мисливцем самостійно з урахуванням особистого досвіду і стрілецьких звичок, фінансових можливостей, фізичної підготовки та технічної грамотності. Нам залишається лише підказати найбільш прийнятні варіанти.
Краще гладкоствольну зброю.
Найчастіше муки вибору найкращого зброї для полювання на великого звіра долають новачків. Якщо ви маєте намір активно займатися полюванням, купіть для першого випадку просте і надійне мисливську гладкоствольну рушницю. З цією зброєю ви зможете почати своє полювання на лося і іншого великого звіра. Поступово набирати досвід, виробляти власні підходи до вибору зброї. Хороша гладкостволки і надалі ніколи не виявиться зайвою.
Гладкоствольна зброя для полювання використовується в нашій країні як універсального на всіх полюваннях, в тому числі і при відстрілі лося. Добре це чи погано - питання спірне. У ряді країн, наприклад у Північній Європі, відстріл лосів гладкостволки заборонений. Але в нашій країні накопичений величезний досвід по використанню такої зброї при полюванні на великого звіра. У нас розроблені відмінні кулі для рушниць, є досвід з тактики полювання на звіра з гладкоствольною рушницею. Уваги заслуговує і вітчизняний досвід застосування зброї з сверловкой Ланкастера, "Парадокс". Серед наявних у продажу гладкостволок кращі багатозарядні системи з тієї причини, що двох пострілів на полюванні по великому звірі буває замало.
При полюванні на лося можна використовувати вітчизняні напівавтоматичні моделі МЦ-21-12 і Т03-87. Ці рушниці хороші, але поганими можуть опинитися наші патрони, в результаті чого резонно очікувати затримок при стрільбі. Тому для полювання на більш небезпечного звіра - ведмедя і кабана відмінно підійде помпова або інше багатозарядна рушниця з більш надійною механічною перезарядженням. Серед наших рушниць це ІЖ-81, ТОЗ-94, «Рись». Так само добре рушницю з поворотним затвором МЦ-20-01. Хоча багато мисливців воліють найбільший калібр - дванадцятий, а це рушницю двадцятого калібру. Але досвідчені мисливці ходять на великого звіра з гладкостволки малого калібру, тільки патрони для цього заряджають особливі. Вся справа в досвіді та знанні.
Якщо дозволяють кошти, можна зупинити вибір на іноземних помпових моделях. Наприклад в США отримали велике поширення нарізні та гладкі змінні стволи, спеціально призначені для стрільби кулею з багатозарядних мисливських рушниць. Це стовбури типу "Deerslayer" - "оленебой". Зауважимо, що нарізний ствол, розрахований на застосування звичайного мисливського патрона 12 або іншого «гладкоствольної» калібру, не збільшує швидкості і дальності польоту кулі в порівнянні з гладкостволки, в якій використовується такий самий патрон. Але зате дає можливість стріляти з мисливської рушниці кілька точніше, що підвищує безпеку використання зброї на полюванні.
Краще нарізну зброю.
Нарізна зброя - річ небезпечна через більшої дальності стрільби. Воно - для вже досвідчених мисливців. Хоча його часто набувають багаті клієнти, для яких престиж важливіше самого полювання. Нарізна зброя коштує дорого. Тому основну масу зброї в магазинах зараз складають найдешевші іноземні рушниці і вітчизняну зброю масового виробництва. Дійсно хороше, дороге іноземне нарізну зброю в нашій країні зустрічається, але купують його одиниці. Адже вартість іменитого карабіна порівнянно з вартістю автомобіля.
Є питання і до отечесвенному нарізної зброї. Досвідчені мисливці намагаються класне вітчизняну зброю купувати на замовлення. Якщо ви не маєте можливості купити дорогий закордонний карабін або замовити на вітчизняних збройових заводах який-небудь вдосконалений штуцер, вам доведеться вибирати з того, що є. Не очікуйте, що знайдете найкраще в світі зброю на великого звіра.
Для нарізної вітчизняного зброї, наявного в магазинах, нелегко підібрати патрон, створений спеціально для полювання на великого звіра. У вітчизняному нарізна зброя використовуються патрони: 7,62 Х53R (карабіни «Тигр», КО-44); 7,62 X51 (карабін «Лось»); 7,62 X39 («Вепр», СКС-45). Всі ці боєприпаси спочатку розроблялися як армійські, призначалися для поразки ворожих солдатів, а не звірів. Спроби створення на основі цих патронів спеціальних мисливських боєприпасів з полуоболочечной і експансивної кулею поки істотно положення не змінили. Для видобутку звіра ці боєприпаси не ідеальні.
Більшість моделей вітчизняного нарізної зброї, наявних сьогодні в магазинах - це теж переробки бойових систем, які випускаються з масових технологіями з використанням виробничих потужностей, що звільнилися від виробництва бойової зброї. Деякий час тому у нас проводився дійсно мисливський карабін «Ведмідь» калібром 9 мм. Але зараз його не випускають.
Вибираючи нарізна зброя для полювання на такого великого звіра, як лось, переважно зброю під найбільш потужний патрон з усіх доступних. Це дозволить стріляти звіра з максимальних відстаней. Запорука успішної полювання - застосування спеціальних куль, що використовують потужну енергію патрона для того, щоб по можливості підвищити забійне дію за рахунок деформації кулі.
Під патрон 7,62 Х53R можна придбати карабін «Тигр», створений на базі снайперської гвинтівки СВД, і дешевший карабін КО - 44 на базі відомих бойових карабінів системи Мосіна. Під патрон 7,62 X51 (аналогічний патрону .308 Winchester) випускається карабін «Лось», який поки є єдиним доступним у нас карабіном, розробленим саме як мисливська зброя. Цікавий оригінальний карабін «Беркут» різних модифікацій. Досить популярний карабін «Вепр», сконструйований з використанням деталей і вузлів ручного кулемета РПК. Вибір - за вами!

0 коментарі:

Дописати коментар